Дмитро Лисюк

Cпеціаліст з SEO та SMM, веб-дизайнер ГО «Громадський Хаб», філолог і соціолог за фахом, філософ – за станом душі, любитель вчити та вчитися.

Життя за планом — це не про мене. Я потрапляв у багато цікавих ситуацій, але то відбувалося якось само по собі. Проте життєві цілі перед собою ставити вмію. Внутрішні. Тобто не стати директором чогось там, а, наприклад, порозумнішати.

Люблю і вчитися, і вчити. Філологія, педагогічна діяльність — мій свідомий вибір. Херсонський педінститут, факультет англійської філології, це другий виш, куди я поступив. Маю 8 років педагогічного стажу, викладав у школі та двох університетах, один рік вчив російської мови непальців та пакистанців, майбутніх студентів. Взагалі, якби інша ситуація в країні, ніколи б не пішов з педагогіки. Це моє. Але… Коли мене питають, чи гарна професія вчитель, кажу: професія гарна, робота погана. Маю надію, що все зміниться. У тому числі завдяки громадській діяльності.

Шість років працював у дослідницькому агентстві. Займався соціологічними опитуваннями. Дуже цікавий досвід. Там навчився правильно ставити запитання. Це дуже важливо, якщо хочеш отримати правдиву відповідь. І так, соціологічним опитуванням можна довіряти.

Шукати сенс життя припинив десь років у 15. Просто зрозумів, що за кожним новим питанням постане нове. І ти ніколи не відповіси на всі. Як на мене, найкраще про це сказав, здається, Борис Стругацький: немає ніякого сенсу життя, наданого якось зверху. Кожен сам для себе має обрати сенс свого життя. Але ставити питання досі цікаво. У процесі пошуку відповідей стільки можна зробити відкриттів! І брати Стругацькі підтверджують: «Нісенітниця – шукати рішення, якщо воно і так є. Мова йде про те, як чинити із завданням, яке рішення не має».

Не можу бути щасливим, коли навколо погано. Це одна з причин, чому мій вибір — робота у Громадському Хабі. Раніше працював у благодійному проекті, мета якого — допомога сім’ям постраждалих від війни. Тобто допомога тут і зараз. У Хаба ідея конструктивніша: діяльність на перспективу, мета – правильно структурувати громадянське суспільство. На жаль, об’єктивно ми ще не вийшли з соціалізму, й вірогідність того, що скотимося знову в якийсь «мракобєсний» комунізм, дуже висока. Це треба розуміти. Щоб рухатися вперед, треба об’єднувати зусилля. Це ми й намагаємося робити в Хабі – об’єднуватись, збирати всі позитивні сили, позитивні ідеї, гасити непорозуміння задля спільної мети.

Навіть у поганої влади є чому повчитися. Наприклад, вмінню згуртовуватися задля захисту своїх інтересів. Ті, хто зараз при владі, це добре вміють, а ось активістам цьому ще треба вчитися. І загалом, погані люди дуже легко знаходять спільну мову, добрі люди постійно сваряться і сперечаються. Подивіться на гопоту, бандитів і політиків з одного боку і на інтелігентів і суспільних активістів з іншого. Проти об’єднаної сили має бути об’єднана сила.

Задача Громадського Хаба – показати, як працює вудка. Питання про «рибу та вудку» в нашій країні вже не таке гостре, як кілька років тому. Багато хто зрозумів, що очікувані зміни – це результат власної активної діяльності. Щоб задуми стали реальністю, потрібні інструменти для їхньої реалізації. Тобто «вудка» зараз актуальніша, ніж «риба». Наша задача – показати, як працює ця «вудка». Допомогти громадським організаціям з плануванням, структурою, веденням сторінок у соцмережах, створенням та просуванням власного сайту тощо. Ми навчимо, але працювати за когось не будемо. Далі – самі. Потім, вже маючи знання та досвід, наші партнери зможуть поділитися ними з іншими громадськими активістами.

Робити те, що вже й так знаєш, для мене нецікаво. Вивчити щось нове, зрозуміти незрозуміле і навчити інших. Ось це – дуже цікаво. Так працює Громадський Хаб. Тому тут я на своєму місці.