Катерина Кольцова
digital-фахівець

Digital-фахівець Громадського Хабу, соціальний і музейний працівник, психолог, модель, професійна волейболістка, художник-ілюстратор. Красива жінка з великими талантами розповідає про те, як знайшла нарешті діяльність мрії.

Чому соціальна робота? До тебе приходить людина з конкретною проблемою і ти допомагаєш знайти ресурс, щоб цю проблему вирішити. Допомагаєш змінити життя однієї людини, а разом з цим міняєш світ. Помалу, по градусу, але міняєш.

Поки вчилася, працювала дельфінотерапевтом. Переважно з дітьми з особливостями: ДЦП, синдром Дауна, аутизм. Для мене цей досвід був дуже цінним і дуже складним. Для психолога важливо вміти відокремлювати особисте від професійного. Я була дуже молода і не вміла. Історії, з якими приходили люди, приміряла на себе. У підсумку – стрес, депресія, емоційне вигорання. Довелося навчитися!

Доля закинула мене в музей Експеріментаніум – студенти Шевченко і Могилянки були першою робочою групою. На той момент це був перший інтерактивний музей в Україні, де типові зауваження «Це музейний експонат! Не чіпайте руками!» змінилися на «Давайте разом спробуємо і дізнаємося, як це працює!»

Дивовижний досвід! Особливо екскурсії: студенти, дорослі, діти, в тому числі – з психічними та фізичними особливостями. І кожного потрібно захопити, закохати в науку, зацікавити, і все це за одну годину!

Модель – дуже дивний період, який став важливою частиною мого життя. З дитинства підходили на вулицях, давали візитки і запрошували. У мене була школа, танці, професійний спорт – який модельний бізнес? Але, стала студенткою і зрозуміла: без досвіду і на кілька годин на день я нікому не потрібна. Крім модельного бізнесу.

Це швидкі гроші і гарне життя. Принаймні, так здається. Для мене цей досвід цінний в першу чергу культурним обміном. Працювала в різних країнах, дізналася різних, цікавих, зовсім інших людей – це здорово впливає на світогляд, мислення. Culture matters!

Актрисою теж була. Серіал «Лють» на НТВ – найсмішніший приклад. Роль в контракті так і називалася – «Красива дівчина». Скоро вийде фільм друзів – гостросоціальний, з елементами арту. Я там граю єдину модель, яка залишилася на території України заради своєї мрії – стати Міс Світу.

Постійно стикаюся зі стереотипами – зовнішність така. Не як жертва, але як борець. Одного разу одногрупниця сказала на честь Дня Народження тост: «Ти просто створена для того, щоб руйнувати стереотипи!» Ці слова девізом лягли в мою біляву голівоньку.

Почала малювати ще в школі, завжди малювала графіку. Ніколи не думаю про те, що малюю. Коли намагаєшся реалізувати творчий образ, це завжди проекція. На шляху з голови на папір образ видозмінюється і виходить лише копія ідеї.

Вірю в магію: коли йдеш по правильній доріжці, доля сам підкидає можливості. Одного разу в метро до мене підійшла незнайома дівчина, подивилася пильно і вручила візитку. Там були розводи акварелі і посилання. Виявилося, дівчина допомагає тваринам і влаштовує благодійні виставки. Так я опинилася в Будинку художників з серією чорнильної графіки. Це був перший раз, коли я показала свої роботи стороннім людям. Було дуже цікаво, як їх сприймуть. І тут почалося: «Це щось соціально-економічне» – говорили одні, «Мені здається, ця людина схильний до суїциду» – коментували інші. Я ж просто малювала міста, ліхтарі і томних жінок з неймовірно довгими віями.

Дуже прискіплива ​​до слів. Переписувати 5 речень 10 разів – це про мене. Все завдяки суворому і професійному колективу дам, з якими працювала в Digital-агенції.

Я – майстер роботи на два дні. Ну а що? Я ідеаліст і для мене важливий зміст моєї діяльності. Приходжу – не подобається – йду! «Визначись, Катя!» – говорили мені друзі. «Змінювати світ, і щоб проекти різні, і щоб ніколи не нудно? Так не буває!”

Приходжу в Хаб, а тут все як мріяла: змінювати світ, десятки проектів, всі різні, всі важливі, всі цікаві! Хочеш займатися соціальною роботою? Будь ласка! Згадати навички моделі? Іди знімайся в соціальному ролику – тільки сценарій напиши. Малювати? Ось стіна – малюй!

Магія працює!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Опублікувати коментар