Михайло Богатир
експерт з фандрейзингу

Бухгалтер-агроном, гуманіст-мізантроп, рокер-басист, фандрейзер Громадського Хабу

Я прийшов у третій сектор, щоб навчитися любити людей. Спрацювало: полюбив людей з синдромом Дауна, онкологічних хворих, дітей-сиріт, злочинців. 

Все почалося з поїздки в Бучанську виправну колонію. Один з найсвітліших моїх спогадів. Поруч зі мною сидів маленький, хирлявий, ввічливий чоловік, який задушив трьох людей. Він читав заповіді – я не міг зупинити внутрішній діалог. І раптом перед очима: Ось воно! Завжди потрібно розуміти, що люди не народжуються поганими. Тут хочеться цитувати Ієшуа Га-Ноцрі. Як там? Всі люди добрі, але деякі ображені, покалічені, нещасливі. 

Робота над собою – ось що захоплює мене в людях. Ти бачиш, якою людина була. Ти бачиш, ким ця людина стала. Це викликає повагу, а повага – перший крок до любові. Це дуже добре видно у в’язниці. Одні вбивають за сигарети, інші роблять неймовірну роботу над собою. 

Ніколи не думав, що з онкохворою дитиною можна грати в футбол. Але він мене обіграв! Його звуть Микита, і він зруйнував в моїй голові багато стереотипів. Все, що йому було потрібно – увага. Обійняти, поговорити, пограти в футбол – це так просто, і так важливо. 

Не виставляти рахунок – цього я вчуся в людей з синдромом Дауна. Ці люди дають тобі набагато більше, ніж ти їм можеш дати. Їм насправді не потрібно нічого. Вони вміють бути задоволеними тим, що ти просто є. 

Яка доля у людини з синдромом Дауна, яка живе в інтернаті? До 35 років – Інтернат, з 35 років – Будинок пристарілих. Якщо доживе, авжеж. The End. 

Інтернат для дітей з синдромом Дауна та аутизмом в Білій Церкві – кращий з тих, що я зустрічав. Адміністрація – золоті люди, загартовані професіонали. Діти малюють, займаються, подорожують – вони щасливі, по-справжньому щасливі. В українських реаліях це рідкість. 

У мене є мрія – хочу написати проект соціальної інклюзії для дітей-сиріт. Скільки золотого людського капіталу пропадає в дитячих будинках та інтернатах! 

Я переглядав свою життєву місію багато разів. Остання редакція: Я хочу робити світ кращим, даючи людям можливості. 

У цьому сенсі мені дуже імпонує проект Сім’ї Народного Тилу, якому ми (Хаб) допомагаємо залучити фінансування. Просто допомогти грошима, одягом або їжею – це разова допомога, на яку можна «підсісти», але яка не вирішить справжню проблему.
Дати можливість дивитися на світ інакше, навчитися бути в цьому новому світі – ось в чому головна цінність, ось де справжня реабілітація! 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Опублікувати коментар